Blog

Podaruj swoim bliskim zdrowy, spokojny sen

Podaruj swoim bliskim zdrowy, spokojny sen na Święta Bożego Narodzenia.

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, to idealny moment aby rozejrzeć się za prezentami dla bliskich. Zapewne powoli zaczynasz już zastanawiać się co kupić rodzicom, dziadkom lub znajomym pod choinkę. Kolejny szlafrok dla babci? Kolejna para grubych, ciepłych skarpet dla dziadka?
A może w tym roku zainwestujesz w coś bardziej przydatnego? Coś co dodatkowo pozytywnie wpłynie na zdrowie Twoich najbliższych i poprawi ich samopoczucie?

Bezsenność – rosnący problem współczesności

Jednym z najczęściej spotykanych problemów naszych czasów jest bezsenność, coraz częściej nas dotyka. W obecnych czasach problemy ze snem już nie tylko występują u osób starszych, lecz w równej mierze dotyczą osób w średnim wieku, a nawet ludzi całkiem młodych. Powodów bezsenności może być wiele: stres, konflikty, problemy w życiu zawodowym, prywatnym. Problemy ze snem występują również u kobiet w okresie menopauzy, które często skarżą się na problemy z zasypianiem, przedwczesne budzenie się, niemożność powtórnego zaśnięcia po wybudzeniu w nocy.

Podaruj swoim bliskim sen, podaruj im chmiel

Chmiel to zioło dobrze znane naszym przodkom, stosowane było już w starożytności. Pierwszym skojarzeniem z nim związanym jest piwo, gdyż ta roślina to jeden z głównych składników używanych do jego warzenia. Ale jak to? Piwo jako prezent świąteczny? Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że chmiel to nie tylko piwo.

Co powiesz na poduszkę, która pomaga przy bezsenności? Według nas to świetny, praktyczny prezent. Taka poduszka wypełniona jest naturalnymi składnikami (chmiel + gryka + lawenda) i otulona lnianą poszewką. Dzięki olejkom eterycznym zawartym w chmielu i lawendzie działa relaksująco. Ułatwia zasypianie i wprowadza w głęboki sen poprzez Lupulinę – substancję zawartą w szyszkach chmielu.

     poduszka beżowa lniana ekologiczna

 

A jak sobie poradzić z świątecznym szałem i stresem?

Czy wiesz, że z suszu chmielowego można własnoręcznie przygotować herbaty, napary i lemoniady, które wykazują wielokierunkowe działania lecznicze? Chmiel uspokaja w stanach napięcia i lęku, działa nasennie, łagodnie obniża ciśnienie krwi, zmniejsza drażliwość w okresie menopauzy. Możesz zatem podarować swoim bliskim paczuszki chmielu wypełnione po brzegi błogim odprężeniem.

A jeśli za bardzo pochłonie Cię szał świątecznych zakupów, przygotowań i porządków to polecamy również Tobie lemoniadę lub napar z chmielu na relaks, uspokojenie i wyciszenie. Z suszu chmielowego możesz również przygotować ziołową, aromatyczną kąpiel, dzięki której napięcie spowodowane stresem zniknie.

Życzymy Wam dużo spokoju i relaksu w tym aktywnym, przedświątecznym okresie. 
 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *